Evropa

Řecko

Řecko je stát ležící v jižní Evropě - na jihu Balkánského poloostrova a rozkládající se na ostrovech v Egejském, Krétském, Thráckém, Středozemním a Jónském moři. Řecko sousedí s Albánií, Makedonií, Bulharskem a Tureckem. Hlavním městem jsou Athény.

Řecko je kolébkou evropské civilizace, zemí tajemných mýtů a bájí. Divadlo, literatura, filozofie či politika a matematika - celá evropská kultura od Pythagorovy věty až po Olympijské hry se zrodila právě tady.  V Řecku můžete obdivovat antické památky, lenošit na plážích u průzračného moře nebo objevovat současné Řecko, které si uchovává své tradice a dokáže na nich stavět. Řekové velmi lpí na své rodině, protože rodina je v Řecku základ všeho. Rozsáhlé příbuzenské vztahy bývají velice pevné a alespoň jednou denně - a to při večeři - se rodina sejde u společného jídla, které trvá mnohdy i tři hodiny. Řekové jsou hrdý národ, který vždy bojuje za svá práva až do konce, ale nezapomíná se v životě smát a bavit. Lidé v této bájné zemi umějí prožít svůj život a těšit se z jednoduchých maličkostí. Vychutnejte si i Vy poklidný řecký životní styl, splňte si své sny a navštivte místa, o kterých jste dosud jen slyšeli nebo četli. V Řecku platí, že každý, kdo přichází v míru, je vítán, tak zavítejte i Vy na dovolenou do Řecka.

Řecko - letoviska - pevnina

Chalkidiki Attika (Atheny a okolí) Peloponés
Olympská riviéra Parga  

Řecko - ostrovy

Jónské ostrovy    
Korfu Kefalonie Ihaka
Lefkada Zakyntos Kythira
Antikythira Antipaxi Paxos
Meganissi    
     
Kyklady    
Ándros Santorini Mykonos
Paxos Naxos Ios
Syros Páros Donoussa
Anydro, Antipáros, Délos Folegandros, Gyaros, Irakleia Kea, Kéros, Kímolos
Kithnos, Makronisos, Mílos Sifnos, Sikinos, Serifos Thirasia, Tinos
     
Thrácké ostrovy    
Lesbos Thassos Skiathos
Limnos Chios Samos
Ajos Efstratios Antipsara Psara, Samothraki
     
Dodekanéské ostrovy    
Rhodos Samos Kos
Karpathos Nisyros Kalimnos
Agathonisi, Arkoi, Astakida, Astipálaiá Attavyros, Fournoi, Ikaria,
Patmos
Kásos, Kastellórizon, Khalki, Kinaros
Leipsoi, Léros, Levitha, Nisyros Ofidoussa, Sária, Simi, Syrna Tylos, Zafora
     
Sporádské ostrovy    
Skiathos Skopelos Skyros
Adelfopulo, Alonissos, Gioura Kyra Panagia, Pelagos, Persitera Piperi, Psathoura, Skantzoura
     
Sáronské ostrovy    
Aigina Hydra Poros
     
Kréta Evia Kypr

Cestování

Časový posun: +1 hodina letní čas a + 1 hodina zimní čas.

Elektřina: místní systém je 220 V / 50 Hz, tedy stejný jako v České republice. Zásuvky jsou však většinou jednoduché (dva kolíky), na tří kolíkové přístroje budete potřebovat adaptér, který však lze koupit v každém místním obchodě (supermarketu).

Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Doklady potřebné pro vstup do Řecka

Občan ČR může vstupovat a pobývat na území ostatních členských států Evropské Unie bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu – cestovního pasu nebo občanského průkazu. Každý občan i dítě, musí být držitelem vlastního cestovního dokladu. Od 26.6. 2012 musí mít i dítě mladší 10 let pro cesty do zemí Evropské Unie vlastní cestovní doklad. Pro cesty do států Evropské Unie v rámci schengenského prostoru bude dětem stačit elektronický občanský průkaz. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Bulharska. V případě ztráty cestovního dokladu je nutné se obrátit na zastupitelský úřad ČR, který na základě policejního potvrzení vystaví cestovní průkaz za účelem návratu občana do ČR. Aktuální informace si můžete ověřit zde

Měna

Řeckou měnou je Euro. Na řeckých ostrovech uspějete s platební kartou spíše v půjčovně automobilů než v místní taverně, i zde se však už najdou výjimky. Větší štěstí budete mít ale určitě s hledáním bankomatu, a to zejména ve větších turistických oblastech.

Rady pro řidiče

Řidiči mohou používat platný řidičský průkaz. Nadále je vyžadován technický průkaz a zelená karta, jako doklad o pojištění vozidla. Rychlostní limity jsou pro osobní auta v obci 50 Km/h, mimo obec 90 km/h a na dálnicích 120 km/h. Všechny hlavní i vedlejší silnice jsou značeny řecky a anglicky. Hladina alkoholu v krvi řidiče 0,05% a více se posuzuje za kriminální čin a uděluje se pokuta. U začátečníků (ŘP kratší dobu než 2 roky), služebních řidičů a motocyklistů je limit max. 0,02%. Aktuální informace si můžete ověřit zde

Celní a devizové předpisy

Fyzická osoba může, bez povinnosti dorovnat spotřební daň a bez sankčních poplatků, dovézt z ČR do Řecka a vyvézt z Řecka do ČR následující zboží v uvedených množstevních limitech za podmínky, že toto zboží je určeno k osobní potřebě, nikoli pro účely obchodu či řemesla, a nepodléhá zákazu dovozu do Řecka (resp. průvozu):
Množstevní limity:

  • 10 litrů alkoholických nápojů s obsahem alkoholu vyšším než 22 %
  • 20 litrů meziproduktu (např. vermut, likér apod.)
  • 90 litrů vína, z toho u šumivých vín 60 litrů
  • 110 litrů piva
  • 800 ks cigaret, 400 ks cigarillos (krátkých doutníků) a doutníků o váze menší než 3 gr/kus, 200 ks ostatních doutníků, 1 kg tabáku.

Bez zvláštního povolení je zakázán vývoz a dovoz zbraní a střeliva, léků (vyjma těch určených pro osobní potřebu), starožitností a uměleckých předmětů, chráněných rostlin, zvířat a přírodnin. Mimo palivovou nádrž lze v kovovém kanystru převážet maximálně 10 litrů pohonných hmot. V hotovosti lze převážet nejvíce 10 000 EUR, resp. ekvivalent této částky v jiné měně. Od 1.1.2012 je v Řecku možné hradit hotově zboží a služby (včetně plateb ve prospěch státu či zdravotních a sociálních pojišťoven) v hodnotě do 1 500,- EUR. V případě plánovaného převozu předmětů nestandardní povahy doporučujeme se před cestou informovat na Velvyslanectví Řecka v Praze a případně si vyžádat příslušná povolení. Aktuální informace si můžete ověřit zde

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

Bezpečnostní situace v Řecku odpovídá standardu jiných zemí EU. Doporučuje se opatrnost při ochraně osobních věcí, zvláště cestovních dokladů a finančních prostředků, a to zejména na místech se zvýšenou koncentrací turistů či lidí. Převoz a přechovávání i malého množství drog je často trestáno dlouholetým vězením. Nošení nože nebo slzného spreje je posuzováno jako nepovolené ozbrojování. Volné kempování mimo vyhrazené kempy je přísně zakázáno. Nedoporučuje se cestovat do vojensky citlivých oblastí podél řeckých hranic. Stezky v areálech archeologických památek mohou být i ve špatném stavu, proto je třeba mít se na pozoru a uzpůsobit tomu obutí. Při plavbě na jachtách, člunech a vodních skútrech je zakázáno požívat alkohol, což se vztahuje nejen na kormidelníka plavidla, ale na všechny členy posádky. Je rovněž povinností informovat přístavní policii v případech, kdy je v plánu vzdálit se s plavidlem z přístavu na dobu delší než 2 hodiny. Pro řízení plavidel je třeba disponovat příslušným povolením. Pro bližší informace se doporučuje kontaktovat přístavní policii. Všichni členové posádky plavidel jsou povinni mít plavecké vesty a sedět pouze na k tomu vyhrazených místech. Jízda na vodních skútrech je povolena pouze mimo oblasti vyhrazené plavcům. Zároveň je možné na nich jezdit ne blíže než 300 metrů a ne dále než 700 metrů od pobřeží. V časovém intervalu od 14:00 do 17:00 hod. platí zákaz jízdy na vodních skútrech. Potápění s přístroji je možné jen na zvláštní povolení a jen v některých oblastech. Návštěva mnišského státu Athos (Agios Oros) je povolena pouze mužům (ženám je vstup zakázán). Nezletilí mohou vykonat návštěvu pouze se zákonným zástupcem, anebo se souhlasem rodičů (v písemné podobě s ověřeným podpisem) v doprovodu jiné zletilé osoby. Cizinci musí předem obdržet písemné povolení od „Holy Executive of the Holy Mount Athos – Pilgrims´ bureau“ v Thessaloniki. Toto povolení lze udělit v jednom dni maximálně 10 cizincům, kteří nevyznávají pravoslavnou víru, a platí čtyři dny v konkrétním termínu. Rezervace se provádějí šest měsíců předem telefonicky (+30-23102578), faxem (+30-2310222424) nebo e-mailem . Aktuální informace o bezpečnosti v Ŕecku si můžete ověřit zde

Zdravotnictví a důležitá telefonní čísla

Před odjezdem požádejte svoji pojišťovnu o vydání Evropského průkazu zdravotního pojištění. Na základě tohoto průkazu má občan ČR nárok na nutnou a neodkladnou zdravotní péči za stejných podmínek jako řecký pojištěnec. V Řecku je nutno počítat se spoluúčastí (tj. platbou v hotovosti) u léků, a sice ve výši 25 %. V případě ošetření v nesmluvním zařízení je nutno upozornit lékaře, že daná osoba chce být ošetřena jako pojištěnec I.K.A. Před každým pobytem v zahraničí se důrazně doporučuje uzavřít doplňkové cestovní připojištění (především pojištění léčebných výloh a výloh na repatriaci) a uschovat si všechny účty za zdravotnickou péči pro nutné finanční vypořádání po návratu domů. V případě provozování rizikových sportů (létání na rogalech, vodní sporty, horolezectví aj.) je nutné mít speciální připojištění pokrývající i tyto aktivity.

Důležitá telefonní čísla
Předvolba do Řecka: +306
Tísňové volání: 112
První pomoc: 166
Lékařská pohotovost: 1016
Informace o službu konajících nemocnicích a lékárnách: 14944
Centrum pro otravy: 210-779 3777
Policie: 100
Turistická policie: 171
Přístavní policie: 108
Hasiči: 199
ELPA - silniční asistence: 10400

Geografie

Řecko má více než 15 000 kilometrů dlouhé pobřeží a pozemní hranice jsou dlouhé cca 1160 kilometrů. Mezi Řeckem a Tureckem leží Egejské moře, ze západu Řecko omývá Jónské moře a z jihu Středozemní moře. Země se skládá z rozsáhlé pevninské části na jižním konci Balkánu, Peloponéského poloostrova (spojeného s pevninou Korintskou šíjí) a kolem 3000 ostrovů. Okolo 80 % země je tvořeno horami nebo kopci, což Řecko činí jednou z nejhornatějších zemí Evropy. Horská pásma na území Řecka se souhrnně označují Helenidy. Centrální horstvo Pindos se táhne severovýchodním směrem od albánských hranic a jeho vrcholy se tyčí až nad 2 000 m.n.m. Horské pásmo pokračuje prostřednictvím Peloponésu, ostrovů Kythera a Antikythera a končí na ostrově Kréta. Ostrovy v Egejském moři jsou ve skutečnosti vrcholy podvodních hor, které kdysi byly prodloužením pevniny. Střední a západní část Řecka zahrnuje vysoké strmé vrcholy přerušované mnoha kaňony a ostatními krasovými útvary. Kaňon Vikos je charakteristický svými svislými stěnami. Největší hloubka je kolem 1000 metrů. Jedinečným přírodním úkazem je propast Provatina (hloubka 405 m), která se svou hloubkou řadí na první místo v Evropě a druhé na světě. Hora Olymp o výšce 2 919 metrů nad mořem je nejvyšším bodem Řecka. Olymp je tvořen divokým hřebenem vypínajícím se nad dolinou Kania. Severní Řecko je tvořeno pohořím Rodopy. Toto území je pokryto rozsáhlými a hustými lesy. Okolo 50 % řeckého území je pokryto lesy s bohatě rozličnou vegetací, která se rozpíná od horských jehličnanů až k přímořskému typu vegetace. Řecké lesy jsou domovem posledním hnědým medvědům a rysům v západní Evropě. V moři kolem Řecka žijí tuleni, mořské želvy, žraloci, delfíni i velké chobotnice včetně krakatice. Řecko leží v seismicky aktivní oblasti a stovky zemětřesení se tady vyskytují každý rok. Ročně tam naměří tisíce otřesů. Jen zřídkakdy však napáchají větší škody a způsobí ztráty na životech.

Podnebí

Řecko má velmi rozmanité klima a je rozdělené na středomořské, horské a mírné. Středomořské podnebí s horkými a suchými léty zhruba od dubna do listopadu střídá chladné deštivé období v ostatních měsících. Nejméně srážek bývá na jihu pevniny a na ostrovech v Egejském moři. Od půlky července do půlky srpna se vyskytují nejvyšší teploty. Severní Řecko je zvláště ve vnitrozemské hornaté části ovlivněno chladným horským klimatem. Stojí za zmínku, že Atény jsou umístěny na přechodovém území mezi středomořským a horským klimatem, což má za následek, že když se nacházíte v jižních čtvrtích, klima je přímořské, zatímco v severních čtvrtích je horské.

Historie

Dějiny Řecka jsou nejdéle zaznamenanými dějinami ze všech evropských zemí. Historický vývoj této oblasti je písemně doložen již od 2. tisíciletí př. n. l.  Avšak již v 7. tisíciletí př. n. l. nacházíme na řeckém území první neolitické osady. Z rozvoje kultury a hospodářství se zpočátku těšila zejména Kréta a tamější Mínojská civilizace. Po úpadku Kréty nastoupila, nyní již v samotném Řecku, kultura Mykénská. Zdejší vládci často bojovali mezi sebou, ve společnosti panovaly značné sociální rozdíly. Mykénská kultura padla za oběť nájezdům mořských národů a Dórům, kteří se zde spolu s dalšími kmeny usadili. Následný hospodářský a kulturní úpadek je označován jako temné období.

První řecká civilizace. První známá vyspělá civilizace s vlastním společenstvím se vyvinula na Krétě. Byli to Minojci kolem roku 2.500 před.n.l. Minojci měli vlastní a konkrétní kulturu. Kréta a Minojci dali za vznik minojské kultuře a náboženství, které šířili na další ostrovy v Egejském moři. V této době se Kréta stala důležitým výrobcem bižutérie, byli to mistři svého oboru a obchodovali dokonce i se starověkým Egyptem. Vyráběli olivový olej a víno, se kterým úspěšně obchodovali. Tato rozvinutá civilizace trvala až do roku 1.100 před.n.l., kdy nastal úpadek společnosti především zapříčiněný erupcí sopky na Santorini kolem roku 1.500 před.n.l.

Mykénské období. Úpadkem a zhoucenim Minojské kultury a civilizace docházelo k vzestupu Mykénského období a formovaly se malé regiony, kterým vládly Mykény. V této době vládly králové, kteří si stavěli honosná a obří sídla především na velkých kopcích obehnané hradbami, aby byli připraveni na případné nájezdníky a mohli se lépe bránit. Mykéňané byli především válečníci, ale oproti Minojcům své bohatství rozdělovali mezi obyvatelstvo. Mykéňané utráceli obrovské množství peněz a především je investovali do vojenství a válek.

Doba Temna. Toto období se pomalu začalo hroutit někdy kolem roku 1.200 před.n.l., kdy Dórové začali útočit že severu. Byli to pravděpodobně obyvatelé dnešní Makedonie, kteří postupně dobyli pevninský sever Řecka a pokračovali dál směrem na jih a obsazovali další a další regiony Mykéňanů. Nastala doba temna (Dark Age). Tento věk trval až do roku cca 1.000 před.n.l. a nastala doba počátku řecké renesance. Rozvoj umění a literatury. Nastalo Archaické období kolem roku 800 před.n.l. Doba se uklidnila a z dórských nájezdníků se stali uznávání aristokraté. Homérovy eposy dokonale popisují tuto dobu a Řekové začínají kolonizovat další blízké regiony, především v severní Africe a kolem Černého moře.

Zlatý věk. V 5. století nastala doba Klasického období, začali dominovat Athény a budovaly si postavení v politice i kultuře. Nastal čas Zlatého věku. V této době Alexandr Veliký dobyl egyptské starověké Théby a začal vyhrožovat Řekům. Řekové s Makedonci se s Alexandrem Velikým spojili a pokračovali v dalších válkách, kde si podmanili Perskou říši, celý Egypt a další oblasti.

Byzantská říše. V roce 146 před.n.l. si Řimani podmanili celé Řecko a vznikla doba Byzantské říše. Na dalších více než tisíc let byla Byzantská říše nejsilnější a nejmocnější v celé starověké Evropě. Konec nastal s nájezdy Křižáků v roce 1204, kteří si řecké regiony po vyhraných válkách rozdělili. Byzantskou říši se již ani po snahách nepodařilo Řekům obnovit a po dobytí Konstantinopole v roce 1453 Osmanskými Turky nastalo období Osmanské říše. Až válka Řeků proti Osmanským turkům v roce 1821-1829 zajistila zemí nezávislost a v roce 1830 vzniklo Řecké království.

Nezávislost Řecka. Úplnou nezávislost Řecko vyhlásilo až v roce 1898 a začalo sjednocovat další přilehlé ostrovy. V roce 1913 byla Kréta sjednocená s Řeckem a celé souostroví Dodekanesy až v roce 1948. V roce 1952 se stalo oficiálně Řecko členem NATO a v červenci 1974 v referendu byla zrušena konstituční monarchie a nastolena parlamentní demokracie v čele s prezidentem. V roce 1981 se Řecko stalo členem Evropské Unie.

Etnické složení a náboženství

Počet obyvatel je okolo 11,5 milionů (Atény okolo 4 miliony obyvatel). Přestože celkový počet obyvatel pokračuje v růstu, Řecko čelí vážnému demografickému problému. Řecko má mnoho rozličných jazykově a kulturně národnostních menšin. Podle statistických údajů o přistěhovalcích v Řecku se odhaduje, že v Řecku žije 1,15 miliónu přistěhovalců. Neúplný výčet by zahrnoval Pomaky a různé skupiny Romů. Taktéž zde existuje množství náboženských menšin, včetně muslimů v západní Thrákii, tvořících většinu místních obyvatel a vytvářejících tak druhou nejpočetnější skupinu. Většina obyvatel vyznává řecké ortodoxní náboženství, jen asi 1,3 % patří islámu. Řecká ústava zaručuje absolutní svobodu vyznání, zatímco definuje “převládající náboženství” Řecka jako východní ortodoxní církev Ježíšovu. Většina Řeků (95—98 %) je alespoň formálními členy východní ortodoxní církve, ačkoliv zachovávání náboženských tradic v posledních letech klesá. Řečtí muslimové tvoří okolo 1,3 % populace.

Hospodářství

Řecko je tržně orientovaná ekonomika s hypertrofovaným veřejným sektorem. Cestovní ruch je velmi důležitý, poskytuje vysokou část HDP. Řecko také platí za světového hráče v oblasti lodní přepravy (první v kategorii počtu vlastněných lodí a třetí v počtu lodí registrovaných na vlajku). Řecko je předním příjemcem pomoci Evropské unie (rovnající se 2,4 % jeho HDP). Nejpalčivějším problémem je řešení pravděpodobně již neufinancovatelného dluhu a rostoucí nezaměstnanost.

Česko - řecký slovníček

ano
ne óchi
děkuji efcharistó
dobré ráno kaliméra
dobré odpoledne kalispéra
dobrou noc kalinýchta
jak se máte?jak se máš? ty kánete?ty kánis?
muž ándras
žena jyneká
nashledanou ádyo
ahoj jásu, jásas
nerozumím dhenkatalavéno
promiňte signómi
prosím parakaló
záchod tualéta
voda neró
pivo bíra
čaj tsái
káva kafé
limonáda portokaláda
zmrzlina paghotó
jídelní lístek katalóghos fajitón
pláž amudhjá
slunečník ombréla ílju

 

Zájezdy k destinaci "Řecko"

odlety z Pardubic 2021

Řecko

Řecko, letecky z Pardubic, 4* hotel, all inclusive, 17. 06. - 24. 06. 2021

cena 18 640,- Kč

Dovolená na řeckých ostrovech

ostrov Rhodos

Řecko, letecky, 3* hotel, 150 m od pláže, all inclusive, 30. 08. - 06. 09.

RELIAZOVÁNO

Výhodná cena

ostrov Korfu

Řecko, letecky, polopenze, hotel Potamaki beach ***, 10. 09. - 17. 09.

RELIAZOVÁNO

First minute 2020

Řecko

Řecko, Zakynthos, Porto Planos 4*, polopenze, 26. 06. - 03. 07.

RELIAZOVÁNO

First minute 2020, záloha 1500 Kč

Řecko

Řecko, Lefkada, Perigiali Beach Pension, polopenze

RELIAZOVÁNO

First minute 2020, záloha 1490 Kč

Karpathos

Řecko, apartmány Corali, bez stravy, 30. 6. - 10. 7. 2020

RELIAZOVÁNO

First minute 2020, záloha 990 Kč

Thassos

Řecko, The Dome Luxury ****, polopenze, 13. 07. - 20. 07. 2020

RELIAZOVÁNO

First minute 2020, záloha 990 Kč, odlety z Pardubic

Rhodos

Řecko, Kolymbia Sky 4*, all inclusive, české animace, 22. 06. - 29. 06. 2020

RELIAZOVÁNO

First minute 2020, záloha 990 Kč

Řecko

Řecko, Samos, Glicorisa Beach ***, polopenze, 21. - 28. 08. 2020

RELIAZOVÁNO

First minute 2020, záloha 990 Kč

Řecko

Řecko, Korfu, hotel Angela beach ***, all inclusive, 13. - 22. 7. 2020

RELIAZOVÁNO

10 nocí v Řecku

Řecko

Řecko, Chalkidiki, Fourka, aparthotel Akropolis ***, polopenze

RELIAZOVÁNO

Prázdniny v Řecku

Řecko

Řecko, ostrov Korfu, 22. - 29. 8., hotel Roda Garden Village ***, all inclusive

RELIAZOVÁNO

Řecko 2019 - FIRST MINUTE

Odlety z Pardubic

Řecko, Rhodos, hotel Delfinia ****, all inclusive, děti za cenu letenky

RELIAZOVÁNO

Řecko 2019 - FIRST MINUTE

Kréta

Řecko, Stalida, hotel Horizon Beach ***, all inclusive

RELIAZOVÁNO

Řecko 2019 - FIRST MINUTE - záloha 990 Kč

Rhodos

Řecko, Kolymbia, 3* hotel, all inclusive, český animační tým

RELIAZOVÁNO

Řecko 2019 - FIRST MINUTE - záloha 990 Kč

Řecko s dětmi

Řecko, ostrov Korfu, hotel Angela beach 3*, all inclusive

RELIAZOVÁNO

Řecko na 10 nocí

Zakynthos

Řecko, Kalamaki, studia Merlis ***, bez stravy

RELIAZOVÁNO

Zájezdy pro seniory

Thassos

Řecko, Limenaria, Green Bay ***, polopenze

RELIAZOVÁNO

Řecko levně

Rhodos

Řecko, Faliraki, hotel Sun&Sea **+, polopenze

RELIAZOVÁNO

Dovolená u Jónského moře

Řecko

Řecko, ostrov Korfu, hotel Angela beach 3*, all inclusive

RELIAZOVÁNO

Hotel přímo u pláže

Jarní Rhodos

Řecko, Lardos, hotel Kamari beach 4*, all inclusive

RELIAZOVÁNO

Odlety z Pardubic

Kréta z Pardubic

Řecko, Rethymnon /Adele - hotel Nefeli **** s polopenzí

RELIAZOVÁNO

Odlety z Pardubic

Slunečný Rhodos

Řecko, Rhodos, hotel Grecian Fantasia Resort, polopenze

RELIAZOVÁNO

Řecký ostrov Korfu

Hotel přímo u pláže

Řecko, Korfu, hotel Potamaki beach ***, polopenze

RELIAZOVÁNO

Řecko 2018

KRÉTA 2018

Řecko, hotel Renthymno village ***, all inclusive

RELIAZOVÁNO

Hotely přímo u pláže

ostrov Rhodos

Řecko, letecky, 4* hotel, u pláže, all inclusive, 28. 09. - 06. 10.

RELIAZOVÁNO

Zářijové Řecko

ostrov Kréta

Řecko, letecky, 3* hotel, 150 m od pláže, all inclusive, 26. 09. - 03. 10.

RELIAZOVÁNO

FIRST MINUTE, odlety z Pardubic

Kréta

Řecko, Adelianos Kampos, 17. 7. - 24. 7., hotel Maravel Land ***, polopenze

RELIAZOVÁNO

FIRST MINUTE, dovolená za pár kaček

Peloponés

Řecko, Niforeika, hotel no name ***, light all inclusive

RELIAZOVÁNO

FIRST MINUTE, odlety z Pardubic

Rhodos

Řecko, Faliraki, hotel Orion ***, polopenze

RELIAZOVÁNO

FIRST MINUTE 2019, hotely bez dětí

Zakynthos

Řecko, Tsilivi, hotel Sunrise 3*, all inclusive

RELIAZOVÁNO

FIRST MINUTE 2019

Řecko

Řecko, Kréta, hotel Adelais ***, all inclusive

RELIAZOVÁNO